Muharrem İnce: Türklerin duygu dünyasını anlamanız gerekiyor anlamadan siyaset yapılamaz″

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin sosyal medya üzerinden açıklama paylaştı.

SİYASET - 17-05-2023 11:33

Muharrem İnce: Türklerin duygu dünyasını anlamanız gerekiyor anlamadan siyaset yapılamaz″

Siyasetçilerin görevinin, yaşadığı toplumu önce anlamak, sonra da topluma sundukları öneriler doğrultusunda seçmeni ikna etmek olduğunu belirten İnce, toplumu anlamadan siyaset yapmanın mümkün olamayacağını vurguladı. Seçmenin duygu ve düşüncelerini anlamanın, onlara kulak vermenin siyasetçinin önceliği olması gerektiğinin altını çizen İnce, "Size oy vermeyenleri cahillikle, bilgisizlikle kendisini makarna ve kömüre satmakla suçlarsanız gideceğiniz pek fazla bir yer yoktur" dedi.

"PKK VE FETÖ İLE VERİLEN GÖRÜNTÜLERİN GÖRMEZDEN GELİNECEĞİNİ DÜŞÜNMEK MİLLETİ TANIMAMAKTIR!"

Bin yıldır bu toprakları kendisine yurt edinme çabasında olan bu insanların tarihin derinliklerinden gelen düşünce mirasını anlamadan siyaset yapılamayacağını öne süren İnce, "Anadolu'da kalmak için Haçlı Sefer-lerine karşı duran bu millet, çok değil 100 yıl önce bu topraklar-dan sökülüp atılmanın mücadelesini verdi. Balkanlardaki, Kafkaslardaki ve diğer Osmanlı bakiyesi yerlerdeki Türklerin son kalesi, gidebileceği son yurdu Anadolu'dur. 15 Temmuz 2016 günü tankların altına yatan, mermilerin üzerine atlayan, uçaklar kalkamasın diye ekinini gözünü kırpmadan yakan 'Çılgın Türklerin' duygu dünyasını anlamanız gerekiyor. Bu milletin en önemli önceliği vatanını savunmaktır. O nedenle 'her Türk asker doğar', o nedenle 'Ordu peygamber ocağıdır' o nedenle bu toplum Atatürk'ten vazgeçmez ve onu her daim derin saygı ve sevgi ile anar. Bu toprakların insanı 1000 yıldır kıyamda ve vatan savunmasındadır. PKK'yı ve uzantılarını, FETÖ'yü ve işbirlikçilerini haklı olarak vatanına tehdit olarak görmekte ve onlarla ne pahasına olursa olsun mücadele edilmesini talep etmektedir. Ekonomideki olumsuzluklardan, depremden medet umarak milletin bu reflekslerini görmeden vatanına tehdit olarak gördüğü PKK ve FETÖ ile verilen görüntülerin görmezden gelineceğini düşünmek milleti tanımamaktır" ifadelerini kullandı.

"MİLLETİ ANLAMAK İÇİN SAHADA OLMANIZ GEREKİR"

Savunma sanayinde yapılanların, SİHA, İHA, gemi ve uçak çalışmalarının uyandırdığı hisleri görmemenin, bunların karşısında gibi görünmenin milleti hiç tanımamak olduğunu vurgulayan Muharrem İnce, "Salon siyasetçileri bunları duymaz, anlamaz ve bilmez. Milleti anlamak için sahada olmanız gerekir" dedi.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Başkan Kibar Belediye yöneticilerinin önerilerini dinledi

Başkan Kibar Belediye yöneticilerinin önerilerini dinledi

18-04-2024 - SİYASET

Başkan Görgel, İlçe Belediye Başkanlarıyla bir araya geldi

Başkan Görgel, İlçe Belediye Başkanlarıyla bir araya geldi

18-04-2024 - SİYASET