Yeni Manşet - Güncel Haberler - Son Dakika Haber
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 15:04

Video içerik eğitimi iskele.stüdyo tamamlandı

Türkiye Tasarım Vakfı’nın 16-29 yaş arasındaki öğrenci ve genç profesyonellere yönelik gerçekleştirdiği tasarım odaklı video içerik eğitimi iskele.stüdyo tamamlandı.

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 28-04-2023 12:26   Güncelleme : 28-04-2023 12:26
Video içerik eğitimi iskele.stüdyo tamamlandı

Türkiye Tasarım Vakfı’nın 16-29 yaş arasındaki öğrenci ve genç profesyonellere yönelik gerçekleştirdiği tasarım odaklı video içerik eğitimi iskele.stüdyo tamamlandı. 

Türkiye Tasarım Vakfı’nın tasarım dünyasında var olan kaynaklara ulaşımı kolaylaştırma ve bunları seçki halinde tasarımcılara sunma hedefi ile kurduğu tasarım odaklı video içerik platformu olan iskele.co, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘Gelecek Gençlerin Kültür Endüstrileri Destek Programı’ kapsamında, 16-29 yaş grubuna yönelik bir dijital içerik eğitimi verildi. Projeyle öğrencilerin ve genç profesyonellerin tasarım odağında dijital içerik oluşturma becerilerinin desteklenmesi ve kültür endüstrileri alanında özgün, yaratıcı ve yenilikçi içerikler kurgulamaları hedeflendi.

Özgün, yaratıcı ve yenilikçi içerikler üretildi

2020 yılı Haziran ayında yayın hayatına başlayan iskele.co’nun video arşivinde grafik tasarım, gelecek ve inovasyon, portreler, mimari, sanat, moda, şehir ve ürün olmak üzere 8 farklı başlıkta yerli ve yabancı birçok içerik bulunuyor. iskele.stüdyo Projesi kapsamında eğitime katılan gençlerin dijital içerik üreticisi olarak mimarlık, tasarım, görsel sanatlar özelinde ürettikleri içerikler iskele.co’da yayınlandı.

27 şehirden 128 gence video içerik üretme eğitimi verildi

Proje kapsamında dijital platformlarda video içeriği oluşturmak isteyen öğrenci ve genç profesyonellere, 3 ayrı dönemde toplam 75 saat süren bir eğitim ve 30 saat mentorluk desteği verildi. Eğitimlere 16-29 yaş grubunda 27 farklı şehirden toplamda 128 öğrenci ve genç profesyonel katıldı. Katılımcılar, fikirlerini verilen eğitimler ve mentorluk desteği doğrultusunda geliştirerek ortaya sonuç niteliğinde bir video çıkardı. Bu videolar iskele.co’da yayınlandı. En başarılı 4 videonun sahibi Eylül Güngör, Kübra Yiğit, Mehmet Veli Arslan ve Sidar Alışık’a toplamda 23 bin TL ödül takdim edildi. 

Proje ve eğitim içerikleriyle ilgili detaylı bilgi için turkiyetasarimvakfi adresini inceleyebilir ve başvuru şartlarını okuyabilirsiniz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

HaberHaber

YORUMLAR