Yeni Manşet - Güncel Haberler - Son Dakika Haber
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 16:01

TEGV, 23 Nisan'ı ülkenin dört bir yanında çocuklarla kutladı

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çocuklarımızın temel eğitimine katkı sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yurdun dört bir yanında çocukların katılımıyla kutladı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 02-05-2023 13:52   Güncelleme : 02-05-2023 13:52
TEGV, 23 Nisan'ı ülkenin dört bir yanında çocuklarla kutladı

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çocuklarımızın temel eğitimine katkı sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yurdun dört bir yanında çocukların katılımıyla kutladı. 

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen çocuklar için deprem bölgelerinde ve diğer illerde çalışmalarını sürdüren TEGV, “23 Nisan kutlamaları çocukların ‘normal’i’ ve zor zamanlarda çocukların hayatlarını normalleştirmek görevimiz” diyerek 23 Nisan coşkusuyla bu yılda çeşitli etkinlikler düzenledi.

Temel eğitim seviyesindeki çocukların çağdaş eğitim imkanları ile buluşmasını sağlayan, Atatürkçü ve Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı nesillerin yetişmesi için nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, ülkenin dört bir yanında çocukların katılımıyla kutladı. Tüm yurdu derin üzüntüye boğan depremlerin ardından Ateşböcekleri ile deprem bölgesine giderek depremden etkilenen çocuklar için destek çalışmaları yürüten TEGV, 25-30 Nisan tarihleri arasında ülke genelindeki tüm etkinlik noktalarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlama etkinlikleri düzenledi. 

Çadırlarda ve konteyner kentlerde 23 Nisan kutlandı

TEGV, deprem bölgesinde geçici yaşam alanlarında hayatına devam eden, başka bölgelere göç eden ve uyum sağlamaya çalışan, Türkiye’nin her yerinde eğitimlerini sürdüren çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu desteği ve umudu sağlamak üzere 23 Nisan’ı her zamanki önem ve anlamıyla tüm yurtta kutladı. Yerel yönetimler, AFAD ve Millî Eğitim Bakanlığı gibi kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket eden TEGV, okul bahçelerinde, öğrenim birimlerinde, çadırlarda ve konteyner kentlerde gerçekleştirdiği kutlamalarla çocukların her bayram olduğu gibi bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da çocukluklarını doyasıya yaşamaları için etkinlikler düzenledi. 

Alanlar rengarenk süslendi, balonlar dağıtıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, TEGV etkinlik noktaları ve diğer şenlik alanları gönüllülerin de desteğiyle çocuklar için bayraklarla donatılıp, süslendi. Sanat, taş boyama, ebru atölyesi ve yüz boyama, oyun/yarış parkurları gibi istasyonlar kuruldu. Uçurtmalar ve balonlarla gökyüzünü rengarenk yapan çocuklar ‘Hayat Bayram Olsa’ ve TEGV’le El Ele şarkısı eşliğinde dans ve performans gösterileri yaparak eğlendiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

HaberHaber

YORUMLAR