Yeni Manşet - Güncel Haberler - Son Dakika Haber
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 15:36

Ordu’da Halter Türkiye Birinciliği müsabakaları başladı

ORDU (PHA) - 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Halter Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakaları 49 ilden 192’u kadın olmak üzere toplam 422 sporcu, 56 hakem ve 64 Antrenörün katılımıyla Ordu'da başladı.

SPOR
Giriş Tarihi : 18-04-2024 15:46   Güncelleme : 18-04-2024 15:46
Ordu’da Halter Türkiye Birinciliği müsabakaları başladı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Halter Yıldızlar Türkiye Birinciliği müsabakalarının Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda açılış seremonisi yapıldı.

Programa Ordu Valisi Muammer Erol, İl Jandarma Komutanı Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Halter Federasyon Başkanı Talat Ünlü, Halter Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Protokolü, sporcular, antrenörler ve hakemler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar (Erkek-Kız) Halter Türkiye Birinciliği Müsabakaları, Ordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda 49 ilden 192 kadın 230 erkek olmak üzere toplam 422 sporcu, 56 hakem 64 Antrenörün katılımıyla Ordu'da başladı.

17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye Birinciliği müsabakaları 4 gün boyunca sürecek.

Açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Fatih Azgı; “Bizim en değerli hazinemiz siz gençlerimiz. Halter de olduğu gibi Ülkemiz içinde her türlü yükü omuzlayıp kaldıracağınıza inancımız tamdır. Bu duygularla tüm katılımcılarımıza teşekkür eder, başarılar dilerim. ” dedi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü; “Okullar arası Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına hepiniz hoş geldiniz. Ülkemizin güzel şehirlerinden, Ordumuzda bu müsabakayı gerçekleştirmenin büyük bir sevincini ve haklı olarak da gururunu yaşıyoruz. Siz Gençler Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, gelecekteki önemli sporcuların yetişeceği bu şampiyonada yer alarak bizlere büyük şeref verdiniz. Türk Spor tarihine baktığımızda öyle güzel örnekler var ki, özellikle halter branşında sayısız dünya şampiyonu olmuş, dünya rekorları kırmış, olimpiyat şampiyonu abilerimiz ablalarımız bizlere en güzel örnekler olacaktır. Ben inanıyorum ki bugün burada yarışan siz gençlerin arasından geleceğe dönük gerçekleşecek 2028 ve 2032 olimpiyatlarında derece elde edecek sporcuların sizlerin arasından çıkacağını ümit ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, Tüm sporculara, antrenörlere ve hakem arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgelerini Ordu Valisi Muammer Erol, İl Jandarma Komutanı Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy takdim etti.

Haber: Mehmet Emin Danış/Ordu-PHA

Kaynak : PHA

HaberHaber

YORUMLAR