Yeni Manşet - Güncel Haberler - Son Dakika Haber
HV
23 TEMMUZ Salı 04:33

Fethiye Belediyesi, “Toprağı iyileştiriyoruz” projesi ödüle layık görüldü

Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından 8’incisi düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda Fethiye Belediyesi,  “Toprağı İyileştiriyoruz” projesiyle Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri kategorisinde ödüle layık görüldü.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2023 10:25   Güncelleme : 28-04-2023 10:25
Fethiye Belediyesi, “Toprağı iyileştiriyoruz” projesi ödüle layık görüldü

Belediye hizmetlerinde niteliğin arttırılması, başarılı belediye başkanlarının teşvik edilmesi ve bu çalışmaların desteklenmesi amacıyla Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nın sonuçları açıklandı. 8. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması Ödül Töreni, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Jüri üyeleri Fethiye Belediyesi’nin “Toprağı İyileştiriyoruz” projesine Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri kategorisinde ödüle layık gördü. Ödülü, Fethiye Belediyesi adına Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli aldı.

Fethiye Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ‘toprağı iyileştiriyoruz’ projesiyle; bahçe, pazar, hal gibi alanlardaki biyobozulur organik atıklar, Fethiye Belediyesi ekiplerince toplanıyor. Toplanan atıklar, yığın kompost yöntemiyle doğal şartlarda kompost haline dönüştürülüyor. Dönüştürülen kompost, peyzaj alanlarında ve yanan ormanlık alanların rehabilitasyonunda kullanılıyor.

HaberHaber

YORUMLAR