Yeni Manşet - Güncel Haberler - Son Dakika Haber
HV
27 ŞUBAT Salı 22:30

BAŞKENTE YAKIŞIR TEKNOLOJİK DURAKLARIN MONTAJI DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin cadde ve sokaklarına modern, çevreci ve konforlu olmasıyla ön plana çıkan yeni nesli akıllı otobüs duraklarını yerleştirmeye devam ediyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2023 12:08   Güncelleme : 01-05-2023 12:08
BAŞKENTE YAKIŞIR TEKNOLOJİK DURAKLARIN MONTAJI DEVAM EDİYOR

EGO Genel Müdürlüğü tarafından kent merkezindeki 315 noktaya yerleştirilmesi planlanan yeni otobüs duraklarından 5’i tam kapalı ve klimalı olmak üzere 75’inin montajı tamamlandı.

Başkentliler son teknoloji otobüslerin ardından son teknoloji akıllı duraklarla buluşmasını sağlayacak proje kapsamında yapımı gerçekleşecek 240 durak için de çalışmalar sürdürülüyor. Kentin dört bir yanındaki farklı noktalara yerleştirilecek olan 240 durak için ihtiyaç duyulan alanlarda altyapı uygun hale getirilerek hizmete açılacak.

5’i tam kapalı ve klimalı olma özelliği taşıyan akıllı duraklar ise Milli Kütüphane, Akköprü, Gazi Hastanesi önü, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi önü ve Koru Metro İstasyonu çıkışında Ankaralılara hizmet vermeye başladı.

Başkente yakışır modern bir şehir estetiği kazandırmak ve vatandaşların iklim koşullarından olumsuz etkilenmemeleri için özel olarak tasarlanan yeni durakların tamamında Wİ-Fİ, LED ekran ve aydınlatma, engelli ve USB şarj ünitesi yer alırken enerjileri de güneş panelinden sağlanıyor.

 ESKİ TİP KAPALI DURAKLAR İLÇE VE MAHALLERE KURULUYOR

EGO Genel Müdürlüğü yeni otobüs durakları nedeniyle söküm işlemi gerçekleştirilen eski tip durakları ise başka alanlarda değerlendiriyor. Revizyonla yeniden kullanıma uygun hale getirilen eski tip kapalı duraklar şehir merkezi ve çevre ilçelerde kapalı durak olmayan, ihtiyaç duyulan noktalarda kullanıma sunuluyor.

 

 

HaberHaber

YORUMLAR